Novinky O nás O plemeni Naši kokříci Štěňátka Odchovy Výstavy Výcvik Úprava srsti Výstavní kabátky Odkazy Kontakt

O nás
    

     Chovatel není člověk, který produkuje štěňata pro peníze. Chovatel je člověk, který nadevše miluje své plemeno, uvědomuje si význam chovatelské práce našich předků a zodpovědně se snaží jejich odkaz zachovat a dále zušlechťovat. 

     Naše chovatelská stanice byla zaregistrována na počátku roku 2010 za účelem chovu anglického kokršpaněla. Naším cílem je chov zdravých psů, kteří budou odpovídat standardu plemene a budou schopni splnit požadavky nových majitelů, ať už v honitbě, ve výstavním kruhu, na parkuru agility nebo třeba doma na gauči.

     Naše chovatelská stanice Dark Cherry nese jméno zakladatelky našeho chovu Cherrynky (Pia Black Petrs). Přestože jsme z Cherrynky původně chtěli mít gaučáka, dnes jezdíme po výstavách a cvičíme na zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Cherry nás zkrátka strhla do víru kynologického dění.

     Ale všechno začalo mnohem dřív, než se Cherry narodila. V roce 1998 do naší rodiny přišli první pejsci, dvě černé kokřičky bez průkazu původu. Andynka nás opustila v roce 2008, po velkých zdravotních komplikacích  a několika těžkých operacích. Rakovina si nevybírá. Nellynka, Andynky sestřička nás opustila v roce 2014 v 16 letech.

     Kokříci nás tedy životem provázejí opravdu dlouho a život bez nich si již nedovedeme představit. Za ta léta jsme měli tu čest poznat, co se skrývá v kokří duši a porozumět kokřím potřebám. Kokr je tvor nesmírně inteligentní s touhou činit vlastní rozhodnutí a dávat najevo své pocity. Kokr potřebuje důsledné vedení a jasně nastavená pravidla, ke štěstí ale potřebuje také prostor projevit se, samostatně se rozhodovat, zaměstnat svou hlavu. Kokr oplývá obrovským sebevědomím, a mívá proto občas problém s autoritami, respekt si u něho musí člověk zasloužit - dokázat kokrovi, že je dostatečně silný a chytrý na to, aby byl schopen dobře vést smečku. "Slabší" členy smečky, jako jsou třeba děti nebo nadmíru citlivé paničky, kokři nadevše milují, nelze však očekávat, že je budou respektovat, a že od nich budou snášet nepříjemné věci jako tahání za uši nebo tresty. Kokr je vlastně úplně normální pes - má stejné instinkty, smečkové chování, umí se stejně radovat i vztekat jako všichni ostatní psi, jen je možná o trošku větší osobnost. A právě to na nich tolik milujeme :-)

      Na závěr bych chtěla poděkovat dvěma pánům, jichž si hluboce vážím a to nejen jako chovatelů, ale i jako lidí. Prvním z nich je pan Petr Studeník (Black Petrs), od něhož mám mou milovanou Cherry, a druhým je pan Pavel Šulcek (z Vejminku). Vždy byli ochotni mi poradit či pomoci, podělit se se mnou své dlouholeté zkušenosti a ukázat mi správnou cestu. Děkuji!