Novinky O nás O plemeni Naši kokříci Štěňátka Odchovy Výstavy Výcvik Úprava srsti Výstavní kabátky Odkazy Kontakt

Výcvik

      Když jsme si pořídili Cherrynku, měla jsem v plánu ji naučit pár základních povelů, jenže Cherrynka už od štěňátka předváděla, že je temperamentní psí dáma s nekonečnou chutí lovit. Když jí bylo něco málo přes rok, nedokázala jsem dál odolávat jejím prosebným pohledům a začaly jsme s loveckým výcvikem. Protože jsem neměla žádné přátele, kteří by mi řekli co a jak, snažila jsem se obstarat jakékoliv informace kde se jen dalo. Zjistila jsem, že myslivost je mnohem víc než jen střílení, a tak se stalo, že jsem vroce 2010 složila vyšší odbornou mysliveckou zkoušku.

     V roce 2010 také Cherrynka složila zkoušky vloh ve III. ceně (nechtělo se jí hlásit).  Abych se vyvarovala výcvikových chyb, obrátila jsem se na osobu zkušenější, a to na paní Janu Smejkalovou, se kterou jsem se seznámila již před lety, když jsem absolvola praxi na Veteinání klinice Vltava. S její pomocí se pokusíme výcvik dotáhnout a když se nám bude chtít, možná si podzimky zopákneme. :-) S Nerkou se věnujeme nácviku aportů a práce na barvě, která jí baví a je v ní opravdu dobrá, v roce 2014 úspěšně složila barvářské zkoušky.

     Ani naší nejmladší pronceznu Black Pearl neminuly zkoušky vloh - přestože jsme si to bez předchozího výcviku byly jen zkusit, odnesly jsme si krásnou druhou cenu, a tak i Perlička už má zkoušky. Na podzim bych s ní ráda absolvovala barvářské zkoušky.